מאמרים

ענפי ספורט סודיים - המשך למאמר

קטגוריה מפוארת שאספה תחתיה ספורטאים רבים ברחבי העולם. אתלטיקה קלה אינה רק משוכות, ריצה או ביצועים ספורטיביים על קורה, גם קפיצה במוט כמו זריקת הדיסקוס משתייכים לקטגוריה. הקופץ במוט מתבקש להיעזר במוט גמיש המגיע לגובה של חמישה מטרים ויותר כדי להניף את גופו מעל מקל מאוזן בין שני עמודים. קפיצה תזכה את הקופץ בנקודות רק אם המוט מעליו קפץ לא ייפול או לא ייפגע כתוצאה מחיכוך בגופו. כל שהקפיצה גבוהה יותר כך הנקודות עולות, כל מקצה והגובה המיועד לו.

נחזור אל השחיינים הבונים את גופם ומטפחים אותו כדי להפוך לדגים של ממש. ענף השחייה כאמור זוכה להתעוררות בישראל, השחיינים שלנו זכו לאחרונה בכמה מדליות, גם באליפות העולם שהתקיימה בשנה שעברה, 2010. השחיינים מקפידים על תזונה, אימון וגם הסרת שיער למניעת חיכוך עם המים שמאט את קצב השחייה שלהם.

הענף האחרון והייחודי הוא הטלת כדור ברזל. גם שייך לאתלטיקה קלה. מכניסים כדור לשקע הכתף, עושים סיבוב במקום לצורך תנופה ומשליכים אותו הכי רחוק שאפשר.

אז רק נניח והמקצוע שלכם הוא כזה שדורש עבודת כפיים, נניח ומה שאתם עושים זה הדברות ובא לכם לשנות כיוון או אם הדברות זה הספורט היחיד שאתם עושים ומתחשק לכם להעשיר את חייכם תחשבו על אתלטיקה קלה, מי יודע אולי יום יבוא ותעמדו על הפודיום לקבל מדליה על הטלת כדור ברזל או על זריקת דיסקוס. www.aviv-gvahim.co.il

חזרה לחלק ראשון