מאמרים

מעלות הספורט - המשך למאמר

מצב נפשי ירוד מביא למצב פיזי שירוד גם כן, בדיוק כך נוצר כדור שלג שרק הולך וגדל, כשבעצם הכושר רק ממשיך לרדת והחזרה אל הכושר הופכת רק קשה ומאולצת יותר. אדם מגיע למצב גופני כה ירוד שלבסוף הוא אומר לעצמו שאין בכלל טעם לנסות, והאבסורד הוא שרק אותם ניסיונות ועשייה הם אלה שיוציאו אותו מהמצב הירוד מלכתחילה.

בכלל לא משנה באיזה ענף מדובר, הרי ישנם מאות ענפי ספורט בעולם. כדורגל, כדורסל, גולף, הוקי, פוטבול אמריקאי, קריקט, אייקידו, קרטה, שחייה, אתלטיקה, צניחה חופשית, גלישת גלים ועוד אינספור ענפים אשר פותחו וטופחו במהלך ההיסטוריה. בני אדם לקחו חלק בפעילויות ספורטיביות כבר מלפני יותר מאלפיים חמש מאות שנים, אז איך נראה לאנשים כיום הגיוני שהם אינם מפעילים את גופם ולוקחים חלק בפעילות ספורטיבית כלשהי? זה בשורשים של האנושות, הרצון להפעיל את הגוף, ההבנה של הטוב שזה מסב, ולמה להתעלם ולדכא את אותם רצונות ודחפים?

בני האדם זכו בגוף מופלא ונפש מורכבת שמופלאה אף יותר. ספורט מיטיב ומשפר את מצב הגוף הפיזי ואת הנפש הפנימית כאחד. ישנו מבחר אינסופי של ענפים, כשאפשר לתרגל עם אחרים בתור קבוצה כמו גם לבד בסלון. אם כך, לאלה שעוד נותרו רדומים, בוקר טוב, הגיע הזמן להתעורר, ולהזיז את הגוף בהנאה.

חזרה לחלק ראשון